19th Ave New York, NY 95822, USA

БАЯНЗҮРХ ДҮҮРГИЙН ОЛИМПИАДАД ШИЛДГҮҮД ӨРСӨЛДЛӨӨ.

IT1
БАЯНЗҮРХ ДҮҮРГИЙН ОЛИМПИАДАД
ШИЛДГҮҮД ӨРСӨЛДЛӨӨ.
Энэ хичээлийн жилд сургууль бүрээс шалгарсан сурагчдын дунд дүүргийн шилдгүүдийг шалгаруулах математик, мэдээллийн технологи, физик, хими, биологи, газар зүй, түүх, нийгмийн ухааны хичээлүүдийн олимпиадын хоёрын даваа амжилттай зохион явагдлаа. Харин жилийн хувьд олимпиад зохион байгуулах хорооноос монгол хэл, англи хэлний хичээлүүдийн олимпиадыг зохион байгуулаагүй болно. Оюунлаг сургуулиа төлөөлөн оролцсон багш, сурагчдын амжилтыг дурдвал:
Багш нарын олимпиадад:
Газар зүйн багш Г.Пунсалмаа I байр Алтан медаль
Түүхийн багш И.Эрдэнэбаяр I байр Алтан медаль
Нийгмийн ухааны багш Д.Цэрэнжамц II байр Мөнгөн медаль
Түүхийн багш О.Дашням “Тусгай байр”
Мэдээллийн технологийн олимпиадад:
Ахлах /11-12-р анги/ ангилалд:
11в ангийн сурагч Э.Энх-Очир I байр Алтан медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
11а ангийн сурагч Г.Амгалан II байр Мөнгөн медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
11в ангийн сурагч О.Базаррагчаа III байр Хүрэл медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
Дунд /10 хүртлэх анги/ ангилалд:
8в ангийн сурагч С.Хангэрэл III байр Хүрэл медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
10в ангийн сурагч Н.Батсүх “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
9а ангийн сурагч О.Ному-Луун “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
8в ангийн сурагч Г.Эрхэм “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
Биологийн олимпиадад:
9а ангийн сурагч О.Мичидмаа II байр Мөнгөн медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
8в ангийн сурагч Ц.Тэмүүлэн III байр Хүрэл медаль, өргөмжлөлхотын эрх
12б ангийн сурагч Э.Энхсаран III байр Хүрэл медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
12б ангийн сурагч Г.Одбаяр “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
Түүхийн олимпиадад:
12а ангийн сурагч Б.Анхболд III байр Хүрэл медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
9в ангийн сурагч Д.Лхамцоо III байр Хүрэл медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
9в ангийн сурагч Б.Маралмаа III байр Хүрэл медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
11а ангийн сурагч Б.Анужин “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
11в ангийн сурагч М.Билгүүн “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
Физикийн олимпиадад:
9а ангийн сурагч А.Төвшин II байр мөнгөн медаль, өргөмжлөл, хотын эрх
7а ангийн сурагч Д.Болор-Уянга “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
7в ангийн сурагч У.Цэлмэг “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
8в ангийн сурагч С.Хангэрэл “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
8в ангийн сурагч Г.Эрхэм “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
10а ангийн сурагч Т.Тэлмүүн “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
11а ангийн сурагч А.Тэргэл “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
11а ангийн сурагч Н.Мянганмэдмэд “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
11в ангийн сурагч Д.Далайдорж “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
Математикийн олимпиадад:
8в ангийн сурагч Г.Эрхэм “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
8в ангийн сурагч С.Хангэрэл “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
9а ангийн сурагч О.Ному-Луун “Тусгай байр” өргөмжлөл, хотын эрх
11а ангийн сурагч Н.Мянганмэдмэд “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
Газар зүйн олимпиадад:
9в ангийн сурагч Б.Өнөрбаясгалан “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
9в ангийн сурагч Ө.Оюун-Эрдэнэ “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
9в ангийн сурагч Б.Намуунаа “Тусгай байр”, өргөмжлөл, хотын эрх
Олимпиадад шавь нараа амжилттай оролцуулсан багш нартаа болон амжилт гаргасан сурагчдадаа дараагийн шатны олимпиадад нь өрнүүн их амжилт хүсье.

Leave a comment